حوزه‌های فعالیت

حوزه‌های فعالیت شرکت مایکو

مفتخریم با ارائه خدمات‌مان شما را در پیشبرد اهداف و بهبود کسب و کارتان همراهی کنیم.

توسعه نرم‌افزاری

توسعه و تولید نرم‌افزارها بر اساس نیازهای یک سازمان و همچنین تولید اپلیکیشن‌های خلاقانه و استارتاپ محور از حوزه‌های کاری این بخش از شرکت مایکو است.

ارتباطات و زیرساخت

بررسی و تحلیل نیازهای ارتباطی یک سازمان بر عهده این واحد قرار دارد. مشاوره و اجرای زیرساخت شبکه در سطوح مختلف نیز بر عهده کارکنان پرتوان این بخش از شرکت مایکو می باشد.

مشاوره و تحلیل

تحلیل سیستم‌ها و فرآیندهای کسب و کار، شناسایی و طراحی محصولات مبتنی بر نیاز بازار و همچنین مشاوره در زمینه بهینه‌سازی و بهبود بهره‌وری در سازمان‌ها از وظایف متخصصان این واحد به شمار می‌رود.

امنیت و حفاظت اطلاعات

تامین امنیت محصولات شرکت مایکو و همچنین حفظ امنیت و یکپارچگی اطلاعات حیاتی در برابر حملات سایبری بر عهده متخصصان این واحد قرار دارد.


سامانه جامع آتش‌نشانی

پروژه سامانه جامع آتش‌نشانی از خرداد ۹۵ به سفارش سازمان فاوا شهرداری و به بهره‌برداری سازمان آتش‌نشانی در شرکت مایکو کلید خورد. پروژه تا به امروز فازها و بخش های مختلفی را به خود دیده است.


فازهای ابتدایی شامل بررسی درخواست‌های اصناف و عملیات نظارتی بر ساختمان های شهر مقدس مشهد بوده است. در ادامه بررسی پرونده‌های ساخت و ساز(پروانه،عدم خلافی، پایان کار و غیره) و سامانه جامع آموزشی، همگی بر بسترهای وب و موبایل نیز با موفقیت به انجام رسید.


لازم به ذکر است که در راه‌اندازی این سامانه از آخرین تکنولوژی‌ها و محصولات روز دنیا و آخرین تکنولوژی‌ها و محصولات شرکت اوراکل استفاده شده است.


سامانه نقل و انتقال سهام پدیده

این پروژه مشابه پروژه بزرگ سامانه جامع آتش‌نشانی نیز در سال ۹۵ و در آذرماه تحت نظارت سازمان بورس آغاز گردید. دهه مبارک فجر همان سال، تاریخ اجرایی شدن این پروژه بود. تعداد کاربران این پروژه به عددی بالغ بر 120 هزار نفر می‌رسد.


مسلماً تامین امنیت در اینگونه سیستم‌های با تراکنش مالی بالا امری پیچیده و دشوار است که جز با عنایت پروردگار و استفاده از متخصصین زبده و توانمند امکان‌پذیر نمی‌باشد.


متخصصین شرکت مایکو با تسلط به آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا و با کمک گرفتن از محصولات کمپانی اوراکل نظیر Oracle Weblogic Server ،Oracle Database ،Oracle ADF و سایر محصولات، این خدمت ارزنده را به تمامی سهامداران محترم پدیده شاندیز ارزانی داشته‌اند.


پروژه زیرساخت برج مروارید مشهد

پروژه طراحی زیرساخت و ارتباطات برج مجلل مرواید مشهد از ابتدای سال ۹۵ آغاز گردید و تا به امروز که پروژه وارد فازهای پشتیبانی٬ نظارت و توسعه شده٬ فرآیندهای مختلفی را پشت سر نهاده است.


همکاران ما در شرکت مایکو از آغاز در کلیه امور اعم از مشاوره خرید٬ بررسی اصالت دستگاه‌ها٬ طراحی و اجرای شبکه و دیتاسنتر، افزایش میزان پایداری سیستم و VOIP، همراه و همگام این پروژه بزرگ بوده‌اند.


در حال حاضر متخصصان ما در تلاشند تا با افزایش کیفیت خدمات، پشتیبانی به موقع و توسعه هر چه بیشتر و بهتر سیستم‌های موجود، رضایت ساکنین برج را فراهم آورند.

سایر پروژه‌های انجام شده

سامانه جامع نقل و انتقال سهام پدیده - مایکو - myco

راه‌اندازی زیر‌ساخت های اوراکلی پدیده

ایجاد بستر‌سازی های لازم به منظور راه‌اندازی، توسعه سامانه‌ها و گزارشات مختلف در شرکت پدیده شاندیز بر محور محصولات اوراکل، توسط تیم مایکو پایه گذاری شده است.

راه‌اندازی و آموزش وب سرور تخصصی Weblogic و همچنین آموزش برنامه نویسی بر پایه ADF Framework از دیگر کارهای انجام گرفته می‌باشد.

سامانه تحت وب مدیریت وظایف پدیده - مایکو - myco

سامانه تحت وب مدیریت وظایف پدیده

در این سامانه فرآیندهای تعریف شده شرکت پدیده شاندیز توسط کاربران ایجاد و به جریان می افتد. گزارش‌های آماری از نحوه اجرای فرآیندها و وظایف تعیین شده و همچنین شبیه سازی فرآیندها جهت برآورد دقیق زمان٬ هزینه و منابع مورد نیاز و شناسایی گلوگاه‌های موجود از دیگر امکانات ارایه شده در این سامانه می‌باشد.

طراحی و اجرای ارتباطات و زیر ساخت تمامی نمایندگی های Abercrombie و Alver - مایکو - myco

راه‌اندازی زیرساخت و ارتباطات پدیده

در طول سال‌ها و با همت نیروهای فعلی شرکت مایکو، تمامی زیرساخت‌های پدیده در نقاط مختلف کشور به مرور زمان تکمیل شد.

پیاده سازی دیتاسنتر، سوئیچینگ و روتینگ و راه‌اندازی سرورها در محل پدیده شاندیز و تمامی شعب (اعم از رستوران‌ها و مارکت‌های پدیده) به صورت واحد توسط متخصصان شرکت مایکو به سرمنزل مقصود رسید.

با همت این نیروها، نگهداری از این شبکه عظیم کماکان ادامه دارد.

زیرساخت دانشگاه پیام نور - مایکو - myco

پروژه زیرساخت دانشگاه پیام نور مشهد

از دیگر پروژه‌های انجام شده در حوزه ارتباطات و زیرساخت در شرکت مایکو، پروژه طراحی و اجرای زیرساخت دانشگاه‌ پیام نور مشهد است.

طراحی و اجرای دیتاسنتر٬ اجرای بستر فیبر نوری و پشتیبانی و نگهداری از سیستم‌های موجود در این دانشگاه بر عهده همکاران ما در بخش ارتباطات زیرساخت شرکت مایکو قرار دارد.

پروژه‌های فناوری اطلاعات پدیده- مایکو - myco

طراحی٬ اجرا٬ راهبری و پشتیبانی تمامی پروژه‌های فناوری اطلاعات پدیده شاندیز

بالغ بر ١٠٠ شعبه در تمامی سطح کشور به صورت متمرکز و یکپارچه از این خدمات بهره‌مند بوده‌اند. پیاده‌سازی سیستم یکپارچه مدیریت تمامی شهرها در محل شهر رویایی پدیده شاندیز از دیگر خدمات صورت گرفته بوده است.

با توجه به وجود انواع سیستم‌های مالی٬ پرسنلی٬ مدیریتی و نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلف(رستوران‌ها٬ پدیده کارت٬ سهام و سایر برنامه‌ها)، حفظ این یکپارچگی اهمیت فراوانی جهت اخذ تصمیم‌های کلان مدیران پدیده داشته است.

ارتباطات برج مروارید مشهد - مایکو - myco

سامانه قرعه‌کشی آنلاین پدیده

طراحی و پیاده سازی سیستم قرعه کشی آنلاین پدیده شاندیز از دیگر اقدامات انجام گرفته توسط متخصصان واحد نرم افزار شرکت مایکو است. این سیستم بر اساس پارامترهای از پیش تعریف شده به امتیاز‌بندی کاربران پرداخته و در انتهای روز به خریداران محترم به قید قرعه جوایز نفیسی از قبیل خودرو اهدا می‌نماید.